Erva Mate – wzmocnij włosy odżywką z olejkiem pracaxi

Kupując produkty do mycia i pielęgnacji włosów, nie zastanawiamy się często nad tym, co dokładnie zawierają. Kierujemy się reklamą w mediach lub rekomendacją przyjaciółki, siostry, kuzynki… Tymczasem nasze włosy nie pozostają obojętne na źle dobraną pielęgnację. Zbyt duża ilość silikonów, alkohole, substancje zakłócające poprawne działanie procesów na skórze głowy typu SLS, SLES po prostu osłabiają włosy i przynoszą im więcej szkody niż pożytku. Dlatego prymarną sprawą podczas wybierania produktów do pielęgnacji włosów są naturalne składniki.

Wyciągi roślinne, zioła i naturalne olejki mogą zdziałać więcej niż szampony i odżywki zawierające parabeny, syntetyczne barwniki i konserwanty. Przede wszystkim dogłębnie odżywiają włosy, a ponadto mają właściwości wzmacniające włosy.

Dobra odżywka oparta o naturalne wyciągi i olejki potrafi wzmocnić włosy, które zostały osłabione przez chemiczne substancje występujące w wielu drogeryjnych produktach. Jeśli i ty masz zniszczone, pozbawione witalności i blasku włosy oraz przesuszoną lub podrażnioną skórę głowy, lub jeśli twoje kosmyki zaczynają odczuwać nieubłagany upływ czasu i siwieją, lub wypadają – pozwól, aby „zaopiekowały” się nimi naturalne substancje występujące w kosmetykach.

Godnym polecenia produktem wzmacniającym słabe kosmyki jest odżywka do włosów Erva Mate firmy Cativa. Jej działanie w głównej mierze oparte jest na regenerującym, delikatnym i nabłyszczającym pukle olejku pracaxi. Jest to olej, który idealnie nadaje się do pielęgnacji włosów – nawet tych mocno wysuszonych, którym brak nawilżenia. Olej pracaxi pozostawia włosy błyszczące i miękkie. Sprawia, że stają się mocne i gładkie. Olejek pracaxi zadba też o skórę głowy – łagodzi podrażnienia i nie dopuści do relacji alergicznych.

Działanie oleju pracaxi wzmocnione jest przez roślinny wyciąg z yerba mate – wzmacnia on cebulki włosów i nawilża pukle na całej długości, dzięki czemu zyskują one gładkość, elastyczność i blask.

Odżywka Erva Mate ma również w składzie olej kokosowy, który zabezpiecza włosy przed niekorzystnym działaniem słońca, wiatru i mrozu oraz przed wszelkimi innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Odżywka Cativa z olejkiem pracaxi ma pojemność 240 ml i jest zamknięta w ciemnozielonej butelce z wygodnym dozownikiem. Wystarczy potrzymać ją przez kilka minut na wilgotnych, umytych szamponem włosach i spłukać letnią wodą.