Olej pracaxi – obrońca zniszczonych włosów

Olejek pracaxi jest unikatowym olejkiem, o którym słyszy się rzadko. Tymczasem ma on unikalne właściwości pielęgnujące włosy oraz nawet najbardziej wrażliwą skórę głowy. Działa on bowiem antyseptycznie i antybakteryjnie na skórę, łagodzi podrażnienia i łagodzi wszelkie infekcje skórne. Z tego względu osoby, które mają wyjątkowo wrażliwą, skłonną do podrażnień skórę głowy mogą śmiało wybrać olejek pracaxi do olejowania włosów. Olej nie tylko zapracuje na piękno pukli, ale również zabezpieczy i zregeneruje wymagającą troski i opieki skórę.

Ten „opiekuńczy olejek” jest również niezmiernie pomocny przy zwalczaniu wszelkich blizn i przebarwień skóry. Można go zatem używać nie tylko do olejowania skalpu, ale nacierać im ciało w miejscach, które wymagają wzmożonej pielęgnacji (olejek pracaxi upora się na przykład ze zniszczonymi temperaturą dłońmi, szorstkimi łokciami, bliznami po operacjach i tymi po trądziku).

Co więcej – olej pracaxi zawiera sześciokrotnie więcej kwasu behenowego niż olej arachidowy. Z tego względu świetnie ochrania włókno włosa przed zniszczeniami i nadaje kosmykom olśniewającego blasku. Włosy zyskują sprężystość, stają się miękkie i elastyczne, łatwiej jest je rozczesać i wystylizować. Olejek pracaxi będzie również ratunkiem dla wyjątkowo wysuszonych włosów i skóry głowy. Dzieje się tak za sprawą obecnego w olejku kwasu lignocerynowego.

Olejek może być świetnym dodatkiem do wszelkiego rodzaju odżywek do włosów, balsamów do ciała i kremów do twarzy. Można go też używać samodzielnie: wcierać w wilgotną skórę po kąpieli lub te miejsca na skórze, które wymagają regeneracji. Olejek pracaxi będzie dobrym uzupełnieniem zimowej pielęgnacji ciała i włosów. Zapobiegnie podrażnieniom spowodowanym niskimi temperaturami. Używany na włosy ochroni kosmyki i nada im pięknego blasku, jednocześnie nie przeciążając ich.

Można go nakładać na wilgotne włosy i skórę głowy, trzymając przynajmniej godzinę na kosmykach, lub stosować jako odżywkę bez spłukiwania po myciu włosów. Olejek pracaxi świetnie nadaje się również do stosowania na suche włosy – wówczas wystarczy kilka kropli oleju nałożyć na końce włosów. Takie serum na zniszczone końcówki zapobiegnie rozdwajaniu się włosów.