Odżywka do włosów z olejem pracaxi: I+M Intensiv Haarkur

Amazoński olejek pracaxi świetnie sprawdza się na włosach, jednak niewielu producentów decyduje się na jego wykorzystanie. Być może pojawia się tu kwestia dostępności. Warto więc pochylić się nad tymi produktami, które olej pracaxi zawierają w sporych ilościach. Ciekawa propozycja to intensywna kuracja do włosów od marki I+M.

Odżywka do włosów od marki I+M to niemiecka propozycja. To kuracja odbudowująca do każdego rodzaju włosów. Ma regenerować i odżywiać włosy za sprawą wysokiej zawartości olejów z nasion drzew Pracaxi, Sacha Inchi oraz arganowego. Głównym motorem odpowiadającym za regenerację jest tutaj oczywiście olej arganowy, który działa najbardziej intensywnie na włosach zniszczonych. Olej pracaxi działa bardziej na zasadzie substancji nabłyszczającej, nawilżającej i zapewniającej odnowę komórkową. W tym produkcie każdy składnik odpowiada za coś innego.

I+M Intensiv Haarkur – skład

Intensywna kuracja do włosów z olejem pracaxi to tak naprawdę odżywka, która łączy w sobie o wiele więcej składników. Znajdziemy w niej przede wszystkim:

  • olej sacha inchi o bardzo dużej zawartości kwasów omega-3,
  • masło shea, które działa jak naturalny filtr UV,
  • olej pracaxi o potwierdzonym działaniu nawilżającym i odmładzającym,
  • olej z konopi, w którym znajdziemy aż 81% NNKT i wiele witamin,
  • olej arganowy znany jako regenerujące, marokańskie złoto,
  • mech irlandzki o świetnych właściwościach leczniczych,
  • kwas mlekowy, który bardzo dobrze nawilża włosy.

Niestety oprócz cennego oleju pracaxi i wielu dodatkowych składników, które działają na włosy zdecydowanie pozytywnie, odżywka do włosów I+M Intensiv Haarkur zawiera również alkohole. Nie byłoby problemu, gdyby były to tylko dobre alkohole o właściwościach nawilżających. Niestety mamy tutaj również zły alkohol o działaniu potencjalnie szkodliwym i wysuszającym.

Jak stosować?

Gdyby intensywna kuracja opierała się tylko na oleju pracaxi, nie byłoby dużego problemu. Niestety odżywka zawiera też sporo innych składników. Warto zatem stosować ją zgodnie z zaleceniami. Po umyciu dobrze wmasować we włosy i pozostawić 5 -20 minut, aby mogła zadziałać. Następnie dobrze spłukać.