Pracaxi i inne zaskakujące olejki do włosów. Sięgaj po najlepsze produkty!

Olejek do włosów pracaxi – nietypowy, egzotyczny olejek

Nazwę tego egzotycznego olejku pochodzącego z tropikalnych lasów Ameryki Południowej powinno wymawiać się „prikaksi”. Pozyskiwany z wysokiej na 14 metrów rośliny o wiecznie zielonych liściach olejek jest ukochanym i pożądanym produktem dla wszystkich fryzjerów i włosomaniaczek, Wtłoczony do szamponu lub odżywki natychmiast podnosi jej wartość oraz walory pielęgnacyjne. Olejek pricaxi odznacza się wyjątkowo dużym stężeniem kwasu behenowego (niespotykanym w innych olejkach do włosów). Dzięki temu świetnie nawilża i zapobiega utracie wody z wnętrza włosa. Oprócz nawilżenia olejek pracaxi świetnie regeneruje oraz wygładza włosy. Co więcej – hamuje on łupież i pomaga zwalczyć wszelkie problemy skóry głowy. Kolejną zaletą jest to, że olejek pricaxi odpowiada za intensywny blask włosów.

Jeśli zatem twoje włosy są matowe i „zmęczone” różnymi zabiegami fryzjerskimi – olejek ten przywróci im sprężystość oraz witalność, a jednocześnie bardzo spotęguje blask.

Ten egzotyczny olejek o działaniu silnie naprawczym zalicza się do niezwykle unikatowych: roślina, z której jest on tłoczony, rodzi co roku bardzo mało owoców (na około 200 kwiatów przypada jeden owoc – to z jego pestki wytwarza się olej). Dlatego kosmetyki z olejkiem pracaxi są produktem luksusowym.

Nie jest to naturalnie jedyny egzotyczny olejek, jaki stosuje się w produktach do włosów. Do tej listy należałoby zaliczyć również monoi, marula, marakuja, tsubaki, moringa czy rocucou. Wspomnianych olejków – ze względu na właściwości nawilżające, regenerujące od wewnątrz i ochronne – warto szukać w produktach do pielęgnacji włosów. Najlepiej tych, które można nakładać lub wcierać w skórę głowy – tylko wówczas mamy pewność, że substancje odżywią cebulki włosowe.

Jeśli poszukujesz produktów, w których króluje olejek pracaxi lub inne egzotyczne olejki, niezwykle pomocna okaże się poniższe zestawienie. Na pewno znajdziesz w niej produkt dobrej jakości, który cię zainteresuje.

Nanoil hair oil - moc naturalnych olejków

Olejek do włosów Nanoil

To wielozadaniowy, wszechstronny i świetny olejek do upiększania i regeneracji włosów. Oprócz tego, że zawiera szereg naturalnych olejków – od tych popularnych po unikatowe i egzotyczne typu marakuja, monoi, marula, to dodatkowo przyspiesza wzrost włosów, pobudza cebulki do pracy i zagęszcza fryzurę (małe, cienkie włoski zaczynają rosnąć i zyskują objętość). Olejek Nanoil ma 3 warianty – każdy z nich przeznaczony jest do innego rodzaju włosów, czyli do innej struktury, zwanej porowatością. Takie dopasowanie do włosa sprawia, że żaden olejek, ani żaden składnik nie znalazł się w olejku przypadkiem. Wszystkie są odpowiednio zbilansowane, a skład Nanoil jest przemyślany; dzięki temu produkt jest bardzo skuteczny. Olejek do włosów Nanoil jest ponadto pozbawiony wszelkich parabenów, silikonów i komedogennych substancji, które mogłyby źle wpływać na stan skóry głowy. Kosmetyk nadaje się do olejowania nie tylko włosów (suchych lub mokrych) na całej długości, lecz również skóry głowy – dzięki temu oddziałuje bezpośrednio na cebulki i wzmacnia włosy w miejscu, gdzie potrzebują tego najbardziej, aby rosły zdrowe i piękne.

davines-oi-oil

Davines Oi Oil – olejek do włosów

Olejek do włosów Davines Oi Oil przeznaczony jest przede wszystkim do stylizacji włosów, nadania i blasku, zdyscyplinowania, ujarzmienia niesfornych kosmyków oraz do zabezpieczenia podczas suszenia ich gorącym powietrzem suszarki. Davines Oi Oil zawiera szereg syntetycznych silikonów odpowiadających za polepszenie wyglądu włosów oraz pielęgnacyjny i ochraniający włosy olejek roucou, wytłoczony z rośliny zwanej arnotą właściwą (Bixa orellana ). Olejek roucou często nazywany jest również olejem annato, ponieważ czerwone owoce, z których jest wytwarzany, służą jako barwnik annato w farbach. Arnota właściwa znana jest ze swoich właściwości spowalniających procesy starzenia i usprawniających pracę komórek oraz syntezę kolagenu. Olejek roucou wytwarza na powierzchni włosów okluzyjną warstwę, uniemożliwiającą utratę wody z ich wnętrza. Dzięki niemu włosy zyskują elastyczność i sprężystość. Olejki syntetyczne zadbają z kolei o blask i poprawią wygląd włosów podczas stylizacji.

skin-blossom

Skin Blossom – organiczna odżywka do włosów z olejem z pracaxi

Skin Blossom to linia kosmetyczna, która posiada certyfikat Soil Associaton – oznacza to, że produkty spełniają wszelkie normy dla organicznych kosmetyków pielęgnacyjnych. Odżywka do włosów Skin Blossom z olejkiem pracaxi jest wpisana na listę wegańskich kosmetyków i jest świetnym uzupełnieniem pielęgnacji włosów za pomocą olejków: dobrze sprawdzi się jako baza do naturalnego olejku (w tym celu wystarczy zmieszać ja z kilkoma kroplami oleju przed nałożeniem na włosy). Odzywka do włosów Skin Blossom z olejkiem pracaxi – ze względu na swój naturalny skład – nie zakłóca działania olejków i pozwala im na swobodną penetrację wnętrza włosa. Olejek pracaxi zawarty w odżywce zapewni włosom dogłębne nawilżenie, a także regenerację i wzmocnienie. Kosmyki staną się elastyczne, miłe w dotyku i pełne blasku.

kerastase-elixir-ultime-oleo-complexe

Kerastase Elixir Ultime Oleo Complexe – uniwersalny olejek pielęgnacyjny

Olejek do włosów Kerastase Elixir Ultime to produkt, zawierający 4 naturalne olejki do włosów: olejek słonecznikowy, olej arganowy, olejek kameliowy oraz omawiany we wstępie egzotyczny olejek pracaxi. Elixir Ultime Oleo Complexe dobrze ochrania włosy podczas suszenia ich suszarką, ułatwia stylizację i dyscyplinuje niesforne kosmyki. Ma właściwości przeciwutleniające (czyli spowalnia procesy starzenia się włosów). Regularnie stosowany Kerastase Elixir Ultime odżywia włosy i przywraca im blask oraz elastyczność. Bardzo dobrze wygładza pasemka. Nie nadaje się do nakładania na skórę głowy, ale sprawdzi się jako serum na końcówki włosów lub odżywka bez spłukiwania (można go nakładać zarówno na suche, jak i wilgotne włosy). Kerastase Elixir Ultime Oleo Complexe będzie dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy mają cienkie i niezdyscyplinowane włosy, sprawiające trudności podczas układania fryzury oraz plączące się podczas czesania.